Offer

en Tworzymy makiety architektoniczne, makiety deweloperskie, konkursowe, koncepcyjne, urbanistyczne. Wykonujemy stoły i gabloty (klosze) ekspozycyjne, modele wystawiane na targach. Nasza pracownia znajduje się we Wrocławiu i składa się z zespołu, którego pasją jest profesjonalne modelarstwo architektoniczne. Doświadczenie, sprawdzone metody i dobór wysokiej jakości materiałów są podstawą starannego wykończenia i szczegółowości naszych makiet.

O makietach

Makieta przykuwa uwagę klientów. Na modelu można porównywać, przeszukiwać, różne części budynku łatwiej niż na płaskim ekranie czy rollupie. Wydatniej na makiecie prezentowane jest także zagospodarowanie terenu i kompozycja projektu architektury i krajobrazu oraz infrastruktury. W naszych realizacjach uwydatniamy funkcjonalność, pomysłowość projektów naszych klientów i komfort wybudowanych mieszkań i osiedli wraz z wszelkimi możliwymi udogodnieniami. To wszystko sprawia, że na targach mieszkań, w biurach sprzedaży makieta często gości w centrum.

Materiały do produkcji

Konstrukcja naszych makietach wykonana jest z solidnych materiałów jak Plexi czy Sklejka. Bardziej precyzyjne lub wykończeniowe warstwy nierzadko wykonane są z cienkiej Plexi, PCV, Kartonu Modelarskiego. Techniki i materiały dobieramy w zależności od stylu i założeń projektu oraz ustaleń poczynionych w trakcie przygotowywania umowy. Pod uwagę bierzemy ekonomiczne, estetyczne jak i techniczne oczekiwania klienta.

Z markowych modelarskich sklepów nabywamy elementy urozmaicające makietę jak: samochodziki figurki, drzewka. Do precyzyjnej i estetycznej obróbki wykorzystujemy technikę laserowego cięcia, do tworzenia nieregularnych, obłych elementów architektonicznych wydruk 3D. Nie bez znaczenia jest tu również nasze doświadczenie i manualne zdolności.

Style i typy makiet

Makieta może być kolorowa i monochromatyczna, to znaczy w jednym, dwóch kolorach tak by zwrócić uwagę na koncept architektoniczny projektu bardziej, niż na zagospodarowanie i ciepło otoczenia. Przy każdej realizacji klient może liczyć na poradę z naszej strony i doświadczenie, którym chętnie dzielimy się w sytuacjach gdy pomysł stylu jaki ma przybrać makieta dopiero się kształtuje.

Gdy w sąsiedztwie inwestycji jest gęsta zabudowa, którą chcemy zaznaczyć jako drugoplanowy element makiety – można przedstawić budynki sąsiadujące w formie prostych, jednokolorowych brył, oddających raczej ich objętość i ogólny charakter, tak by inwestycja klienta była na takim tle wyróżniona i nie oderwana od otoczenia.

Nasza oferta

 • makiety deweloperskie, makiety i modele koncepcyjne, makiety i modele architektoniczne, monochromatyczne w pełnej bądź dobranej palecie barw, makiety konkursowe, makiety i modele obiektów sportowych, makiety historyczne, makiety urbanistyczne, makiety edukacyjno-symulacyjne oraz multimedialne
 • klosze, gabloty ekspozycyjne – plexi, szkło bezpieczne. Stoły i postumenty, pudła do transportu modeli
 • wykonanie podświetlenia makiety, modeli i klosza
 • materiały reklamowej jak: ulotki, broszury, mapy inwestycji, grafiki informacyjne. Katalogi. Logotypy inwestycji
 • wykonujemy wizualizacje architektoniczne, wizualizacje inwestycji, wizualizacje wnętrz
 • w naszych usługach znajduje się także transport i montaż makiety, modelu na miejsce wskazane przez klienta

Technologia en

Nasze modele powstają przy użyciu technologii laserowego cięcia, druku 3D, własnych manualnych zdolności, technik fototrawienia małych elementów modelarskich jak figurki, rowery, frezowania CNC. Dobór poszczególnych metod uzależniony jest od cech projektu oraz rozmiarów i szczegółowości skali.

Gotowe detale do makiet to markowe produkty dostępne w branżowych sklepach modelarskich.Cechuje nas terminowość. Nasze doświadczenie pozwala na sprawne przetwarzanie danych z profesjonalnych projektów architektonicznych i przełożenie ich na produkcje elementów modelarskich oraz wdrożenie etapów naszych prac i metod.

Zdarza się, że nasi klienci nie zawsze dysponują kompletną dokumentacją. Również i w takich sytuacjach znajdujemy optymalne rozwiązania zadowalające klientów, przy czym określamy czas potrzebny na uzupełnienie przez nas brakujących danych w dostępnej dokumentacji.

Standardowo do prac przystępujemy gdy klient przesyła nam dokumentacje w plikach dwg.. dxf., obj., bądź skp. Przy projektach o szczególnie skomplikowanej bryle i liniach obłych pomocne są także wizualizacje i zdjęcia oraz projekty w PDF z opisaną skalą.

Transporte

Oferujemy transport makiet i modeli oraz montaż w dowolnym miejscu Eurpy. Dostarczamy makiety we wskazane miejsca. Mniejsze modele przesyłamy zabezpieczone, w przygotowanych skrzyniach gdy klient preferuje taki sposób dostawy.

Stoły i gabloty ekspozycyjne

W naszej pracowni wykonujemy stoły do makiet wraz z gablotami ekspozycyjnymi. Stoły wykonujemy w dwóch głównym opcjach: jako postumenty oraz na stalowych nogach.

Projektujemy i wykonujemy logotypy inwestycji, tabliczki informacyjne na boki postumentu bądź ramy stołu w zależności od życzenia klienta. Klosze zabezpieczające modele, gabloty, wykonujemy z plexi, bądź na specjalne zamówienie ze szkła.

Wycena

Każdą makietę wyceniamy osobno do 24 godzin od otrzymania zapytania. Do wyceny potrzebujemy:

 • Rzuty, elewacje budynku, zagospodarowania terenu, wizualizacje. Pliki jpg, dxf, dwg, skp, obj.
  Na wycenę składa się:
 • Rozmiar i skala makiety.
 • Stopień skomplikowania makiety i rodzaj wymaganego użytego materiału (gdy są specjalne wskazania).
 • Termin wykonania makiety.
 • Kwestia wyboru gabloty ekspozycyjnej i stołu reprezentacyjnego oraz ich rodzajów.
 • Preferencje klienta dotyczące ilości szczegółów urozmaicających teren o takie elementy modelarskie jak: roślinność, figurki, pojazdy, elementy jak rzeki, oświetlenie, latarnie, inne.

Elementy Makiety:

Na makietę składa się model architektoniczny, podstawa z zagospodarowaniem terenu, stół, klosz zabezpieczający. Podstawę tworzymy z wytrzymałych i sztywnych materiałów. Z klientem ustalamy szczegóły dotyczące wykończenia.

Zapraszamy do kontaktu.